Skip to content

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

tu jesteś: Euroregion Bug arrow Atrakcje turystyczne - Polska
Atrakcje turystyczne - Polska
Roztocze Drukuj
To wyraźnie zaznaczający się w krajobrazie wał wzniesień długosci180 km i szerokości nie przekraczającej 30 km, o wysokości względnej 100-150 m i kulminacjach sięgających powyżej 400 m npm., który przecina granicę polsko-ukraińską, ciągnąc się z płn. zachodu na południowy wschód od Kraśnika po Lwów. Ta niezwykła kraina stanowi wąski łącznik ścinający Wyżyny Lubelską i Podolską, z obu stron ograniczony głębokim i obniżeniami, od zachodu Bramy Przemyskiej i Kotliny Sandomierskiej, od wschodu zaś Małego Polesia.
Czytaj całość
 
Poleski Park Narodowy Drukuj
Park położony w obrębie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w południowej części Polesia Lubelskiego. Został utworzony 1 maja 1990 r. na bazie istniejących wcześniej rezerwatów, zajmując obecnie powierzchnię 9647,73 ha. Chroni najcenniejsze przyrodniczo ekosystemy wodno-torfowiskowe polskiej części Polesia. Charakteryzują się one różnorodnością biologiczną na skalę europejską, które zadecydowały o przyznaniu tego obszaru w 2002 r. za Światowy Rezerwat Biosfery „Polesie Zachodnie".
Czytaj całość
 
Nałęczów Drukuj

Miasto uzdrowiskowe położone na Wyżynie Lubelskiej, u ujścia Bochotniczanki do Bystrej. Zbudowane zostało według koncepcji miasto-ogród, która do dziś łączy oryginalną zabudowę z wyżynnym krajobrazem i bujną zielenią. Nazwa miejscowości pochodzi od herbu Małachowskich, pierwszych właścicieli, którzy zapoczątkowali działalność uzdrowiskową Nałęczowa.

Czytaj całość
 
Kazimierz Dolny Drukuj
 

Malowniczo położone miasteczko, w przełomowym odcinku doliny Wisły, otoczone stromymi, kilkudziesięciometrowej wysokości wzniesieniami. Znajduje się w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego (powiat puławski). Zwane jest „perłą polskiego renesansu" ze względu na urokliwą i bogatą zabudowę, świadczącą o dawnej świetności tego miejsca. Ze względu na przyrodnicze i kulturowe walory miasto znajduje się w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
Czytaj całość
 
Zamość Drukuj

- miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Jedno z najpiękniejszych  miast  świata nazywane „Perłą Renesansu” bowiem jest modelowym przykładem renesansowej myśli urbanistycznej. Miasto zostało wybudowane od podstaw w XVI w przez  Kanclerza Jana Zamoyskiego.
Czytaj całość
 
Lublin Drukuj

- stolica województwa lubelskiego około 355 tys. mieszkańców. Jest największym i wyjątkowo atrakcyjnym miastem we wschodniej Polsce.  Wyjątkowo cenne jest Stare Miasto z unikatowymi zabytkami, malowniczym i uliczkami i zaułkami.  

Czytaj całość
 
Chełm Drukuj

Panorama Chełma
- miasto powiatowe nad Uherką, około 70 tysięcy mieszkańców  położone na pograniczu Pagórów Chełmskich i Obniżenia Dubienki. Według danych archeologicznych jeden z najstarszych ośrodków regionu, zaliczany do Grodów Czerwieńskich. W XIII w. siedziba księcia Daniela Romanowicza i stolica księstwa halicko-włodzimierskiego.

Czytaj całość