Skip to content

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

tu jesteś: Euroregion Bug arrow Atrakcje turystyczne - Białoruś
Atrakcje turystyczne - Białoruś
Janów Poleski Drukuj

Miasto na Białorusi, w obwodzie brzeskim, miejsce męczeńskiej śmierci sw. Andrzeja Boboli.

 
Stolin Drukuj

Pozostałości parku należącego niegdyś do ordynacji Radziwiłłów; synagoga.

 
Bereza Kartuska Drukuj

 Ruiny obronnego klasztoru Kartuzów; cerkiew prawosławna.

 
Prużany Drukuj

To pięknie odrestaurowane miasto, stolica rejonu prużańskiego. Można podziwiać m.in.: Sobór Aleksandra Newskiego z 1866r., Białe Ławki (prużańskie sukiennice) oraz kompleks parkowo-pałacowy z Prużańskim Muzeum, gdzie prezentowane są wnętrza dworu z XIX w.: salon, oranżeria, gabinet myśliwski.

 
Pińsk Drukuj

Pierwsze wzmianki o Pińsku pochodzą z ruskiego latopisu z roku 1097, zaś dwieście lat później włączony został do Wielkiego Księstwa Litewskiego. W drugiej połowie XVIII w budowa Kanału Ogińskiego i Kanału Królewskiego uczyniły z Pińska port śródlądowy o znaczeniu międzynarodowym, mającym połączenie z Morzem Czarnym i Bałtyckim. 

Czytaj całość
 
Kobryń Drukuj

Cerkiew św. Piotra i Pawła
- główne zabytki miasta to: Kościół katolicki, późno klasycystyczny zbudowany w roku 1843. Zamknięty w 1962 r. oddany wiernym w 1989 r., cerkiew prawosławna, drewniana przeniesiona do Kobrynia w 1841 i usytuowana w obecnym miejscu. Cerkiew zamknięto w latach 60-tych XX w. i zamieniono w magazyn muzealny, oddano wiernym w 1986 r. 

Czytaj całość
 
Kamieniec Drukuj

Miasto z licznymi zabytkami takimi jak: Baszta Kamieniecka (zwana „Białą Wieżą”) – jest to najcenniejszy pomnik architektury obronnej z XIII w. Wieża położona jest na wysokim pagórku na brzegu rzeki Leśnej, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta i malowniczo wijącą się rzekę Leśną. Kolejnym znaczącym zabytkiem jest cerkiew p.w. św. Szymona Słupnika z 1914r. oraz Kościół  p.w. św. Piotra i Pawła z 1925r. w Kamieńcu, a także słynny pomnik księcia Włodzimierza Wasilkawicza (Wołyńskiego) – założyciela miasta Kamieniec.

 
Baranowicze Drukuj

Miasto w zachodniej części Białorusi, u wschodniego podnóża Wysoczyzny Nowogródzkiej, w obwodzie brzeskim. Prawa miejskie od 1919 r.

 
Brześć Drukuj

Cerkiew na terenie Twierdzy Brzeskiej
- miasto graniczne na trasie Warszawa-Mińsk-Moskwa, jedno z najstarszych na Białorusi. Pierwsza wzmianka o Brześciu pochodzi z 1017 r. (Bereście). Zabytki: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-42  - cz. zachowany okrężny budynek koszarowy, bramy Brzeska i Terespolska, resztki ruin Pałacu Białego, d. cerkiew św. Mikołaja; Kościół katolicki, dawna katedra, z XVII-wiecznym obrazem MB Brzeskiej.

Czytaj całość